Depresja test. Dlaczego warto wykonać test na depresję?

Depresja Test. Wykonaj darmowy test na depresję
Podziel się:

Depresja to już choroba cywilizacyjna. Może dotknąć każdego, od nastolatka zmagającego się ze szkolnymi problemami, poprzez na pozór spełnione osoby w wieku produkcyjnym aż po seniorów, których teoretycznie nie dotyka pośpiech i sytuacje stresowe. Czym jest depresja i jakie są jej rodzaje dowiesz się z artykułu pn. Czy mam depresję?, lecz gdy już teraz podejrzewasz u siebie objawy tej choroby powinieneś rozważyć wykonanie testu na depresję. Zanim jednak przejdziesz do konkretnych pytań podpowiadamy dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Depresja test – pierwszy krok w leczeniu

Depresja to podstępna choroba, której symptomy czasem łatwo można przeoczyć lub pomylić z chwilowym spadkiem nastroju. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pn. Depresja objawy. Jakie są objawy depresji?, w którym ukazane jest jak odróżnić depresję od zwykłej chandry i na co zwrócić szczególną uwagę.

Nieważne jaki rodzaj depresji u siebie podejrzewasz, nieważne czy spadek nastroju trwa zaledwie parę tygodni czy już zmagasz się z nim pół roku, w każdym przypadku depresję należy leczyć, bez czekania aż samo przejdzie. To konieczność, której się nie uniknie. O katastrofalnych skutkach nieleczonej depresji dowiecie się z przytoczonych wcześniej artykułów.

Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu i szukasz takich zagadnień jak „depresja test” to uczyniłeś już pierwszy, niekiedy najtrudniejszy, krok ku lepszemu życiu. Bez przeanalizowania tego co się dzieje w twojej głowie nigdy nie pójdziesz naprzód i nie pokonasz depresji.

Depresja test – kiedy warto po niego sięgnąć?

Smutek, przygnębienie, gorszy nastrój – to niestety ta ciemniejsza strona naszego życia. Takie emocje towarzyszą każdemu z nas i nie ma w tym nic dziwnego. Niebezpiecznie robi się jednak, kiedy stan ten przedłuża się, a ponadto niepokojąco nasila.

Kiedy warto wykonać depresja test:

  • w każdym przypadku, jeśli przygnębienie trwa dłużej niż około dwa-trzy tygodnie (jest to termin orientacyjny, gdyż są to sprawy bardzo osobiste i indywidualne, jednak stan głębokiego smutku nie powinien trwać dłużej niż miesiąc);
  • jeśli już kiedyś zmagałeś się z depresją – nawroty tej choroby niestety nie należą do rzadkości;
  • jeśli nie widzisz dla siebie żadnej przyszłości i nic cię nie cieszy;
  • twoje kontakty towarzyskie uległy osłabieniu, zaniedbałeś swoje pasje, nie masz ochoty wychodzić z domu;
  • boisz się podejmować jakiekolwiek działania, a uczucie smutku i lęku ciągle ci towarzyszy.

Depresja test – jedno rozwiązanie wiele korzyści

Pomimo powszechności problemu, tworzenia się grup wsparcia, nowych gabinetów psychologicznych czy psychoterapeutycznych – depresja nadal pozostaje czymś wstydliwym. Nie chcemy o tym rozmawiać, unikamy tematu, a przed bliskimi udajemy, że nic wielkiego się nie dzieje. Ta gra pozorów jednak nie trwa długo i w końcu choroba uderza ze zdwojona siłą. Ukrywając depresję działasz tylko na swoją niekorzyść, udając, że problem cię nie dotyczy robisz krzywdę nie tylko sobie, ale także swojej rodzinie i bliskim osobom. Gdy nie chcesz od razu zgłosić się do specjalisty, obawiasz się reakcji obcej osoby na twój problem, najlepszym rozwiązaniem jest depresja test. Wykonasz go za darmo, samodzielnie, w zaciszu swoich własnych czterech ścian, bez konieczności mówienia komukolwiek o swoim działaniu. Jedyne czego potrzebujesz to chwila spokoju, wyciszenia i samotności, w której bez pośpiechu i sumiennie będziesz mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania. Bez skrępowania, wstydu czy chęci ukrycia czegokolwiek. Pamiętaj, że rozwiązując test depresja dajesz sobie wielką szansę na poprawienie jakości swojego życia. To podstawa do dalszego leczenia i milowy krok w walce z chorobą.

Test na depresję znajdziesz na tej stronie.


Podziel się:
  • Ok pisze:

    Chce sprawdzić czy mam depresje