Test na depresje do samodzielnego wypełnienia

Test na depresje
Podziel się:

Kiedy podejrzewasz u siebie depresję nie załamuj rąk, nie powtarzaj, że nic nie da się zrobić, bo wszystko jest bez sensu. Musisz przede wszystkim uświadomić sobie, że z każdą depresją można walczyć i da się ją wyleczyć. To tylko kwestia chęci, odpowiednich metod i determinacji. Jeśli jesteś na początku tej drogi i dopiero zastanawiasz się jaką obrać ścieżkę, koniecznie weź pod uwagę test na depresje. To skuteczne narzędzie, które pomaga zdiagnozować depresję, pozwala lepiej zrozumieć siebie i ułatwia dalsze leczenie depresji, o którym więcej dowiecie się np. z artykułu pn. Depresja objawy. Jakie są objawy depresji?

Dla kogo test na depresje?

Na wydajne i efektywne leczenie depresji ma wpływ również znajomość tejże choroby. Jeśli szukasz informacji na temat oznak depresji zapoznaj się np. z artykułem pn. Czy mam depresję? Oznaki depresji. Leczenie depresji. Jeżeli natomiast podejrzewasz, że temat ten może dotyczyć cię osobiście, powinieneś zwrócić uwagę na test na depresje. To bardzo powszechna i chętnie wykorzystywana metoda, która pozwala zdiagnozować i określić poziom zaawansowania depresji. Dlaczego warto wykorzystać testy na depresję podpowiadamy w naszym innym artykule pn.  Depresja test. Dlaczego warto wykonać test na depresję?

Test na depresje jest dostępny dla każdego, niemniej jednak szczególnie dedykowany jest tym, którzy:

 • chcą sprawdzić czy znajdują się w grupie ryzyka;
 • ustawicznie odczuwają smutek oraz lęk;
 • są zniechęceni do życia;
 • nie mają sił, czują się wyczerpani emocjonalnie oraz fizycznie;
 • zostali doświadczeni przez los i przeżyli traumę.

Test na depresje – zrób to sam!

Jak było wspomniane w poprzednim artykule powodem, dla którego ludzie unikają tematu i leczenia depresji jest po prostu wstyd. Jeśli także krępujesz się, na obecnym etapie czujesz opór przed wyjawieniem swoich problemów obcej osobie, test na depresje jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Pomoże ci na samym początku, kiedy dopiero stykasz się z chorobą i tak na dobrą sprawę nie wiesz czego się spodziewać.

Test na depresje do samodzielnego wykonania to najlepszy początek walki z depresją, ponieważ:

 • jest powszechnie dostępny, każdy zainteresowany może wykonać go online, w zaciszu swojego własnego domu;
 • jest właściwie skonstruowany, przez lekarzy specjalistów, dzięki czemu jego wyniki są miarodajne i pozwalają trafnie zdiagnozować stadium depresji;
 • osoba, która go wykonuje ma poczucie samodzielności i kontroli nad przeprowadzanym działaniem;
 • pozwala oswoić się z myślą o depresji.

Przed czym uchroni cię test na depresje?

Depresja to podstępna i wykańczająca choroba, która kradnie wszystkie dobre chwile, a w konsekwencji zabiera także życie. Jeśli myślisz, że test na depresje to pewnego rodzaju ankieta i możesz go tak po prostu zignorować, gdy borykasz się ze stanami depresyjnymi – jesteś w dużym błędzie. Zlekceważenie testu na depresję jest prostą drogą do tego, abyś ominął także wizytę u lekarza specjalisty, a to prowadzi do zmagania się z nieleczoną depresją. Pamiętaj, że jeżeli nie zdecydujesz się na rozwiązanie testu na depresję i podjęcia kolejnych działań, gdy wynik wyjdzie pozytywny, narażasz się na:

 • dalsze pogarszanie swojego stanu, pogłębianie się smutku i zniechęcenia;
 • narastanie frustracji;
 • zamknięcie się w sobie, tłumienie silnych emocji, które kumulują się i niszczą człowieka od środka;
 • podejmowanie działań autodestrukcyjnych;
 • wycofanie i utratę pozycji społecznej oraz zawodowej.

Nikt z nas nie chce być nieszczęśliwy, nie chce zmarnować własnego życia, a przy okazji zafundować swoim bliskim prawdziwą gehennę. Depresja to choroba, która w równym stopniu dotyka samego zainteresowanego jak i jego rodzinę. Wystawia na próbę więzi rodzinne i wzajemne uczucia, dlatego tak ważne jest podjęcie leczenia i walki. O siebie, o swoich bliskich, o życie.

Test na depresje znajdziesz na tej stronie.


Podziel się: